2024.10.21.
Az elmúlt időszakban jelentős javulás történt az infláció alakulásában, 2024-ben már 3 százalékos szinten mozog. Ez jelentős előrelépés a korábbi magas inflációhoz képest, ami 2023-ban még jóval magasabb volt. Sokakban felmerül a kérdés: miért nem követi a hitelkamatok csökkenése ezt az inflációs mérséklődést? És a kérdés jogos. Na és persze az is, hogy mikor várható, hogy a hitelek is olcsóbbak lesznek? Szakértőnk válaszol.
Tovább olvasom
2023.11.07.
A kamatplafon egy védelmi rendszer, ami a lakáshiteleseket védi. Az Akölcsön szakértőinek tapasztalata szerint két fogalom keveredik: a kamatstop és a kamatplafon. Pedig két különböző dologról van szó. Míg a kamatstopot kötelezően írta elő a kormány, addig a kamatplafont önkéntes alapon vezették be a bankok. Utánajártunk, hogy mi a különbség, és hogy miért lesz jó az önkéntesen vállalt kamatplafon a lakáshitelt igénylőknek.
Tovább olvasom
2022.04.06.
A kamatstopot a kormány a hitelesek védelme érdekében hozta létre. Az emelkedő jegybanki alapkamat miatt ugyanis a jelzáloghitelek törlesztőrészletei megemelkednének. Ez az intézkedés értünk van. Mutatjuk, hogy pontosan mennyit spórolhatunk a kamatstoppal.
Tovább olvasom
2022.02.24.
A kamatstop az infláció hatásainak egyikét mérséklő intézkedés, amely a jelzáloghitelekre lesz komoly, az adósok számára örömteli hatással.
Tovább olvasom
2021.09.05.
A hitelkamatokról az utóbbi időben rengeteg hír érkezett, és számos érdekességet tudhattunk meg a jelenlegi helyzetről – az alábbiakban ezekből szemezgetünk.
Tovább olvasom
2021.07.08.
Aki hitelfelvétel mellett dönt, annak fel kell készülnie rá, hogy egy hosszú, tíz- vagy húszéves futamidő esetén változni fog a havi törlesztőrészlet. A bankoknak lehetőségük van, hogy időnként változtassanak a feltételeken, akár egyoldalúan is. Ez történik most is, a legtöbb pénzintézet kamat- és áremelés mellett döntött júniustól.
Tovább olvasom
2021.06.28.
Módosíthatja a bank egyoldalúan a kamatokat, és ha igen, milyen esetekben? Az alábbiakból minden kiderül!
Tovább olvasom