A családi otthonteremtési kedvezmény remek lehetőség, az elmúlt években rengeteg család költözött a segítségével új ingatlanba (legyen az új építésű, vagy használt lakás), vagy végzett felújítást/bővítést. Az állami támogatás elsősorban a gyermekek számától függ, emellett az is számít, hogy új, vagy használt házról/lakásról van szó, illetve az ingatlan mérete is lényeges. A vissza nem térítendő, Magyarország kormánya által nyújtott támogatás maximum 10 millió forint, a felvehető kölcsön 10, vagy 15 millió forint, attól függően, hogy két, vagy három gyermekre szeretnénk igényelni.
A csok keretein belül igényelhető vissza nem térítendő lakáscélú állami támogatás mértéke a következőképpen alakul:
Amennyiben a családi otthonteremtési kedvezmény (CSOK) keretein belül három gyermekre használt ingatlant szeretnénk vásárolni, vagy bővítenénk 2 200 000 forint (alapterület: legalább 60 négyzetméter) igényelhető. Négy gyermek esetén 2 750 000 forint (alapterület: minimum 70 négyzetméter) lehet a vissza nem térítendő lakáscélú állami támogatás maximum összege.
A családi otthonteremtési kedvezmény (CSOK) kedvezményes kamatozású jelzáloghitele az fent részletezett állami támogatás mellé igényelhető. A fő feltétel legalább két meglévő, vagy vállalt gyermek.
Az államilag garantált, kedvezményes lakáshitel révén akár 15 millió forintos kölcsönhöz is juthatunk, de ez a maximum, kevesebb gyermekre, kisebb összegű hitel jár.
A családi otthonteremtési kedvezmény (CSOK) feltételei megkülönböztetik a már meglévő és a vállalt gyermekeket. A házastársak, élettársak és egyedülálló szülők meglévő gyermekek után egyaránt igényelhetik a CSOK-ot, előre vállalt gyermek/gyermekek esetében viszont csak házaspárok élhetnek a lehetőséggel és itt már életkori kötöttségek is vannak.
A családi otthonteremtési kedvezménynek (CSOK) személyi feltételei is akadnak természetesen. Ha nem felelünk meg nekik, nem kaphatjuk meg a támogatást és/vagy a hitelt, ezek pedig a következők:
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
A legtöbb banknál lehetőség van CSOK-ot igényelni, a feltételek ugyanazok, az ajánlatok mégis
eltérhetnek. A családi otthonteremtési kedvezmény az állami szabályozás miatt mindenhol ugyanannyiba
kerül, a pénzintézetek termékei a értékbecslési és a folyósítási díjakban térhetnek el egymástól. Illetve
abban is, hogy van olyan hitelező, amely a vissza nem térítendő állami támogatást elfogadja önerőnek,
míg más nem.
A CSOK egy rövidítés, teljes nevén: családi otthonteremtési kedvezmény, amelynek a legfőbb célja az,
hogy lakhatási támogatással ösztönözze a családalapítást, gyermekvállallást. Népszerű támogatási forma,
az elmúlt években rengetegen valósították meg ingatlancéljaikat a segítségével.
Külön-külön mindegyiket, illetve együtt is kettőt. Van egy vissza nem térítendő állami támogatás, amely
mellé kedvezményes, lakáscélú hitel is igényelhető. Van, aki csak a támogatást igényli, míg mások mind
a kettőt felhasználják egyszerre.
Ha nem tudjuk teljesíteni a vállalt feltételeket, például a gyerekszámot, akkor vissza kell fizetni a kapott
támogatást. Emiatt fontos, hogy reálisan gondolkodjunk előre, mindenképpen csak olyan feltételeket
vállaljunk be, amit teljesíteni tudunk.
A családi otthonteremtési kedvezmény (CSOK) többféle gyermekvállalási határidőt határoz meg. Ha egy
gyermeket vállalunk előre, akkor ez a határidő négy év, két gyermek esetén nyolc év, három gyermeknél
pedig 10 év áll a rendelkezésünkre. A CSOK-nál a meglévő gyerekek is számítanak, azok, akik még nem
töltötté be a 25. életévüket. A terhesség 12. hete után a magzat után is igényelhető a támogatás. A
támogatást örökbefogadott gyermekre is lehet kérelmezni.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Amikor egészségpénztár kiválasztásra kerül a sor, az emberek gyakran eltévednek az egészségpénztárak dzsungelében. Sokszor úgy érezhetjük, hogy a pénztárak közötti különbség olyan, mintha egy búvár keresné a legjobb korallzátonyt – tele van részletekkel, amiket nehéz egyedül átlátni. De mégis hogyan válasszunk egészségpénztárt? Tippeket adunk a legjobb döntéshez.
Az utóbbi években egyre több befektető számára vált ismertté és népszerűvé a Tartós Befektetési Számla (TBSZ), amely nem csupán adóelőnyöket kínál, hanem egyfajta pénzügyi tudatosságot is sugall. A TBSZ számla előnyei és hátrányai mellett érdemes megvizsgálni azt is, hogy miért is vált ennyire vonzóvá a befektetők körében. Mutatjuk, hogy miért.
A CSOK támogatás lejárta előtt nem lehet elköltözni a támogatott ingatlanból – gondolja mindenki. Van azonban egy olyan lehetőség, amivel azok élhetnek, akik mégis költözni akarnak. Ez pedig a fedezetcsere. De ez mégis mit jelent? És hogyan működik a gyakorlatban? Utánajártunk, és mutatjuk.
A tranzakciós illetéket a bankoknak kell megfizetniük, a bankok azonban megtalálhatják a módját, hogy ezt kifizettessék az ügyfeleikkel. Mire számíthatunk ügyfélként a tranzakciós illeték emelése után? Nőni fognak a banki költségeink? És ha igen, mit tehetünk ez ellen? Szakértőink válaszolnak a kérdésekre.