
GRÁNIT Szabadfelhasználású jelzáloghitel
- Akciós kamatkedvezményekkel - kedvező kamatokkal
- Online hitelügyintézéssel
- promóció -
GRÁNIT Szabadfelhasználású jelzáloghitel
- promóció -
Szabad felhasználású jelzáloghitel
- promóció -
MagNet Stabil Tízes Jelzáloghitel
- promóció -
Végig Fix Forint Jelzáloghitel Egyszeri kamatcsökkentéssel
- promóció -
A szabad felhasználású jelzáloghitel mondhatni kettős tulajdonsággal bír, hiszen egyfelől – ahogyan az a nevében is benne van – a kölcsönösszeg nagyobb kötöttségek nélkül, bármire elkölthető, ugyanakkor be kell vonni fedezetet is, ami általában egy ingatlan. Az ingatlanfedezet persze nemcsak teher az adós számára, hanem lehetőség is, hiszen segítségével jobb feltételekkel (magasabb összeg, kisebb havi törlesztő, hosszabb futamidő, alacsonyabb kamat) tud kölcsönhöz jutni. A szabad felhasználású hitel tehát akkor válik eszközzé komolyabb célok megvalósításában, ha az ügyfél ingatlanfedezetet is be tud vonni az ügyletbe. Míg a személyi kölcsön inkább kisebb, rövidtávú tervek elérésében lehet jó megoldás, a szabad felhasználású jelzáloghitel távolabbra mutathat.
Ebben a konstrukcióban lehet nagyot álmodni, ha a feltételek adottak, a szabad felhasználású jelzáloghitel összege akár több 10 000 000 ft is lehet. A hitelt hosszabb futamidőre is fel lehet venni, de mindez azt jelenti, hogy évtizedekre elköteleződünk, azaz érdemes alaposan megfontolni a hiteltermékek közötti választást. A jelzálogként bejegyzett ingatlannak nem feltétlenül kell az igénylő tulajdonában lennie, természetesen lehetőség van adóstárs bevonására is.
Szabad felhasználású jelzáloghitel természetesen többféle lehet. A felvehető összeg nagyságát nagy mértékben meghatározza a jelzálogként felajánlott fedezet értéke. Az ingatlant maximum a forgalmi érték 80 százalékáig van lehetőség beterhelni, de ennél a gyakorlatban valószínűleg csak kisebb összeget tudunk felvenni. Lehet választani fix kamatozású és változó kamatozású kölcsönt. A kamatperiódusokra osztott futamidő esetén a bank határozza meg a kamat változásait. A törlesztés havi rendszerességű, természetesen a kamatok és a tőketartozás mellett többféle díjjal is kell számolni egy szabad felhasználású hitel esetében is. Költséget jelent a folyósítás díja, az értékbecslés és a közjegyzői okirat kiállításának díja, illetve a földhivatali ügyintézések díjai. A szabad felhasználású jelzáloghitel termékek a futamidő hossza alapján is változatos képet mutatnak, a futamidő két év és 30 év között mozog.
Hasonlóan több más kölcsöntermékhez a kínálat alapos átnézésével és a kiválasztással kezdődik. Ezt követően be kell szerezni a hitelező által kért dokumentumokat. Ha igénylésünket leadtuk egy bankfiókban, nincs más dolgunk, mint megvárni a hitelbírálat eredményét. Ha pozitív a bírálat, akkor megkapjuk a szerződést, amelyet aláírhatunk. Az utóbbi időben a hitelügyletek egyre nagyobb részét lehet intézni az internet segítségével, az online igénylést – legalábbis az ügylet egy részének online való intézését – több hitelező is lehetővé teszi.
Természetesen többféle feltételnek is meg kell felelnünk, ha szabad felhasználású jelzáloghitelt szeretnénk igényelni. A bank a szabad felhasználású jelzáloghitel esetében (is) vizsgálja az életkort és a jövedelmi helyzetet. Emellett a fedezetként bevonandó ingatlannak is meg kell felelnie néhány feltételnek. A bank kéri majd a tulajdoni lapot,szükség lesz értékbecslésre, az ingatlannak tehermentesnek kell lennie, nem lehet vele kapcsolatban bírósági eljárás folyamatban. Továbbá a bank még másféle feltételeket is megszabhat, ezek a különböző szabad felhasználású jelzáloghitel ajánlatok részleteiből kiderülnek.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
Nem, bár az igaz, hogy a jelzáloghitelekhez legtöbb esetben ingatlant kell bevonni fedezetként, de előfordul, hogy nagyobb értékű ingóság is kerül bevonásra. Például ez lehet egy gépjármű is.
A szabad felhasználású jelzáloghitel esetében (is) sok mindentől függ a maximálisan igényelhető hitel összege. Jellemzően néhány millió forinttól indulnak a minimumok, a maximum pedig 50-60 000 000 ft is lehet.
A szabad felhasználású jelzáloghitel igénylése esetén számonunk kell folyósítási díjjal, illetve számlavezetési költségekkel, és az értékbecslés díjával. Ezek mellett a hitelező bank több más díjat is felszámolhat, ez attól is függ, hogy milyen szolgáltatásokat veszünk igénybe. Ugyanakkor spórolhatunk, ha figyelmesen végigböngésszük az ajánlatokat, kedvezményeket, akciókat találhatunk.
Igen, egy szabad felhasználású jelzáloghitel a fedezet mellett önerőt is igényel. Vannak olyan szabad felhasználású kölcsönök (személyi hitel), ahol nincs szükség ezekre.
A szabad felhasználású jelzáloghitel esetében a fedezetként bevont ingatlan értékét a hitelező által megbízott értékbecslő határozza meg. Az ingatlan forgalmi értékének egy adott százalékáig (maximum 80 százalék) hitelez a bank. A forgalmi érték sok mindentől függ: az ingatlan típusától, korától, elhelyezkedésétől, stb.
A személyi kölcsön is egy szabad felhasználású hiteltípus, de ott nincs szükség fedezetre és önerőre, a hitelező a jövedelmi helyzetünk alapján hitelez. A jelzáloghitel esetében kell megfelelő fedezet és elegendő mértékű önerő is.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
A lakáshitel 2023-ban is a legnépszerűbb hitelek egyike. Ebben a cikkben leírjuk, hogy milyen feltételekkel lehet lakáshitelt igényelni, és milyen tudnivalók vannak. Ezeket jó ismerni, mielőtt lakáshitelt igényelünk. Meglepetések helyett: lakáshitel feltételek és tudnivalók egy helyen.
Az energetikai tanúsítványra ingatlan eladáskor van szükségünk. Vagy ha lakást bérelünk. De mire jó az energetikai tanúsítvány? Miért lehet rá szükségünk? És ami a legfontosabb: hogyan kérdezhetjük le az energetikai tanúsítványt ingyen? Utánajártunk.
Hitelfelvételnél az első kérdés, amit a bankok feltesznek: mekkora a jövedelem? A második kérdés: miből származik ez a jövedelem? Rendkívül fontos tudni, hogy milyen jövedelmet fogadnak el a bankok. És azt se felejtsük el, hogy ezt igazolni is kell majd. Mi utánajártunk, hogy milyen jövedelmet fogadnak el a bankok. Mutatjuk a részleteket.
A lakástakarék kínálat nem túl nagy. Mindössze két bank kínál jelenleg ilyen pénzügyi terméket. De melyiket válasszuk? Érdemes még lakástakarék szerződést kötni? Utánajártunk, és összehasonlítottuk a két ajánlatot. Mutatjuk, mit találtunk.