OTP Bonus hitelkártya
- Az évszaknak megfelelő kategóriában történő vásárlásai után plusz 2% visszatérítés jár*
- Évente akár 30 000 forintot is visszakaphat
- promóció -
OTP Bonus hitelkártya
- promóció -
A hitelkártyát nevezhetjük egyfajta speciális bankkártyának, hiszen lehet vele fizetni vásárláskor. A hitelkártya abban különbözik egy hagyományos kártyától, hogy a fedezetet nem a keresetünk, a számlánkon lévő pénz, hanem egy hitelkeret adja. Ebből a keretből (amelynak nagyságát a kiállító pénzintézet határozza meg) vásárolhatunk, költhetünk, és a „levett” összeget kell visszafizetni. Magyarán nem a saját pénzünket költjük, a végén mégis mi álljuk a számlát. Akkor ebben mi a jó? – merülhet fel jogosan a kérdés. Többféle előnyt is nyújthat, mutatjuk melyek ezek:
Egy hitelkártya azért lehet hasznos,
Ha hitelkártya, akkor kedvezményes vásárlás. Sokan azért használnak hitelkártyát, mert úgy olcsóbban jutnak hozzá valamihez, vagy mert a vásárlások után később levásárolható kedvezményeket kapnak, például pontgyűjtés útján.
A használata alapesetben kamatmentes, de ehhez teljesíteni kell bizonyos feltételeket, amelyek alapja az, hogy megadott időn belül visszafizessük a felhasznált kölcsönösszeget. Ha nem tesszük, elég komoly kamatokkal szembesülhetünk.
A hitelkártya biztosította kölcsön szabad felhasználású, azaz bármire elkölthetjük, emellett fontos szempont lehet az is, hogy bárhol elfogadják, azaz könnyedén és gyorsan tudunk vele vásárolni.
Ahogy említettük, a hitelkártya használata vissza is üthet, abban az esetben, ha nem célirányosan és okosan tesszük azt. Ha óvatlanul nagyobb adósságot halmozunk fel és elmaradunk a törlesztéssel, akkor negatívan jöhetünk ki a dologból. A hitelkártya bizony nagyon drága is lehet, míg egy átlagos személyi kölcsönnél akár 10-15 százalék alatti THM-el kell számolni, addig a kamatmentességet vesztett hiteltartozásnál akár 30-40 százalék THM is szóba jöhet. Emiatt érdemes alaposan megfontolni, hogy mikor és mire használjuk a hitelkártya biztosította keretet.
Az igénylése nem bonyolult dolog, többféleképpen is megtehetjük. Például egy bankfiókban, de akár telefonon, vagy interneten keresztül is. Gyakran adódhat olyan helyzet, hogy egy termék megvásárlásakkor váltjuk ki a hitelkártyát. Fontos, hogy ebben az esetben is figyeljünk oda a szerződés részleteire, lehet, hogy az adott helyzetben jó üzlet a vásárlás, de kérdés, hosszabb távon is megéri-e. A hiteleknél mindig körültekintően kell eljárni, megismerni a különböző ajánlatokat és azok részleteit.
Egy hitelkártya költségei közé tartozik a kártya éves díja, amely változó. Az is lehet, hogy az első évben nem is tartozik ilyen díj, azaz nincs első (kezdő) éves díja, vagy épp kedvezményes, viszont a következő időszakokban ez változhat. Emiatt is érdemes összehasonlítani a különböző ajánlatokat és megnézni a termékek erre vonatkozó feltételeit.
Hitelkártya visszatérítés egy olyan folyamat, amely során a kártya használója pénzt kap vissza bizonyos vásárlások után.
A visszatérítés összege általában a vásárlások összegétől függ, és egy százalékos arányban vagy fix összegben van meghatározva. A visszatérítési összeget a kártya tulajdonosa jóváírhatja a kártya számláján, vagy más formában, például elektronikus átutalás révén kaphatja meg.
A visszatérítés segíthet csökkenteni a vásárlások teljes költségét, és megtakarítást eredményezhet.
Fontos figyelni az esetleges feltételeket és korlátozásokat, például minimális vásárlási összeget vagy időkorlátokat, amikor a visszatérítés igénybevételére kerül sor.
A visszatérítésnek lehetnek kategóriái vagy különleges ajánlatai is, amelyekkel extra visszatérítéseket lehet szerezni például éttermi vagy utazási vásárlásokkal.
A visszatérítési programok különböző kártyák esetén változhatnak, így érdemes összehasonlítani őket a legjobb megtakarítás érdekében.
A hitelkártya egy olyan kártya, amelyen egy előre meghatározott hitelkeret áll rendelkezésre a hitelfelvevő számára. Segítségével vásárolhatunk, és a vásárlás összegét később, havonta kell visszafizetnünk a banknak.
Lényeges, hogy felelősségteljesen használjuk a hitelkártyát, és a törlesztőrészleteket időben fizessük ki. Amennyiben nem tudjuk teljesíteni a törlesztőrészleteket, a bank a hitelszerződésben rögzített feltételek szerint járhat el, ami akár a hitel felfüggesztését vagy végrehajtását is jelentheti.
A hitelkártya akkor lehet jó megoldás, ha:
Csak akkor igényeljünk hitelkártyát, ha biztosak vagyunk abban, hogy képesek vagyunk a törlesztőrészleteket időben fizetni.
Mindig olvassuk el figyelmesen a szerződést, mielőtt aláírjuk.
Tartsuk be a szerződésben foglalt feltételeket.
A hitelkártya egy rugalmas és sokoldalú pénzügyi megoldás, amely számos célt szolgálhat. Fontos azonban, hogy felelősségteljesen használjuk, és csak akkor igényeljük, ha biztosak vagyunk abban, hogy képesek vagyunk a törlesztőrészleteket időben fizetni.
Az online igénylés egyszerű és gyors folyamat, amely néhány lépésben elvégezhető.
Válasszunk ki egy bankot és egy hitelkártya-ajánlatot. Az online hitelkártya kalkulátor segítségével összehasonlíthatjuk a különböző bankok ajánlatait, és megtalálhatjuk a számunkra legkedvezőbbet.
Töltsük ki az online igénylési űrlapot. Az űrlap kitöltéséhez szükségünk lesz néhány személyes adatra, például a nevünket, címünket, születési dátumunkat, jövedelmünket és munkahelyünket kell megadnunk.
Küldjük el az igénylést. Az igénylés elküldése után a bank megvizsgálja az igénylésünket, és döntést hoz.
Kézhez kapjuk a kártyát. Amennyiben a bank jóváhagyja az igénylésünket, a hitelkártyát postán küldi el nekünk.
Mi kell az igényléshez? Az online hitelkártya igényléshez a következő dokumentumok szükségesek:
Az online kártya igénylés előnyei:
Az online igénylés hátrányai:
A hitelkártya igénylés egyszerű. Online még egyszerűbb, bár a kártya azonnal nem kerül a birtokunkba. A hitelkártya kalkulátor, segít legjobb hitelkártya kiválasztásában.
A hitelkártya összehasonlítás megelőzi az igénylést. Mindig. Ez fontos. Fontosabb, mint a kamat mértéke.
A kártya hasznos eszköz lehet a mindennapokban, ha felelősségteljesen használják.
A kártya lehetővé teszi, hogy vásárlásokat végezhess, anélkül, hogy azonnal kifizetnéd azok teljes összegét. Ez kényelmes lehet olyan esetekben, amikor például sürgősen szükséged van egy termékre vagy szolgáltatásra.
Sok kártya kínál különféle jutalmakat, például készpénz visszatérítést vagy pontokat minden vásárlás után. Ez megtakarítást jelenthet a mindennapokban.
Egy kártya vészhelyzetek esetén is segítséget nyújthat, ha hirtelen kiadások merülnek fel, amelyekre nincs elég megtakarításod.
Fontos rendszeresen ellenőrizni a kártya számlát, hogy ellenőrizd a vásárlásokat és a tranzakciókat, és hogy nincsenek-e jogosulatlan terhelések a számlán.
Egy költségvetés segíthet abban, hogy tudd, mennyit költhetsz hitelkártyával, és ne kerülj túlzott adósságba.
Az egyes kártyák különböző védelmi szolgáltatásokat is kínálhatnak, például vásárlásbiztosítást vagy utazásbiztosítást. Érdemes megnézni, hogy a te kártyád milyen előnyöket kínál.
A kamatköltségek elkerülése érdekében mindig igyekezz időben visszafizetni az egyenleget, és ne használd hosszú távú kölcsönvételre.
Az, hogy egy kártyát vagy több kártyát érdemes-e használni, részben személyes pénzügyi helyzetedtől és igényeidtől függ.
Mindkét lehetőségnek vannak előnyei és hátrányai, és a választás az egyéni pénzügyi céloktól függ.
Egy kártya használata:
Több kártya használata:
Az optimális megoldás attól függ, hogy milyen pénzügyi célokat tartasz szem előtt. Az is fontos, hogy minden kártyát felelősségteljesen használj, és ne hagyd, hogy túlzott adósságba kerülj. Legjobb, ha alaposan átgondolod a döntést, és az egyénileg legelőnyösebb megoldást választod.
A betéti kártya és a hitelkártya is hasznos pénzügyi eszköz lehet, de különböző célokra. A betéti kártya akkor lehet jó megoldás, ha a saját pénzünket költjük, míg a hitelkártya akkor, ha a bank pénzét használjuk.
A betéti kártya egy olyan kártya, amin a bankszámlánkon lévő összeg áll a rendelkezésünkre. A betéti kártya használatával a bankszámlánkon lévő pénzt költjük, és a vásárlás összegét a következő banki napon vonják le a számlánkról.
A hitelkártya egy olyan kártya, amelyen egy előre meghatározott hitelkeret áll rendelkezésre. A használatával a bank pénzét használjuk, és a vásárlás összegét később, havonta kell visszafizetnünk a banknak.
A betéti kártya vagy a hitel kártya használata az adott helyzettől függ. Ha a saját pénzünket költjük, akkor a betéti kártya a jobb megoldás. Ha viszont a bank pénzét szeretnénk használni, akkor a hitel kártya lehet a megfelelő.
Íme, néhány ötlet a betéti kártya és a hitelkártya felelősségteljes használatához:
A betéti kártya akkor lehet jó megoldás, ha:
A betéti kártya és a hitelkártya egyaránt hasznos pénzügyi eszköz lehet, de különböző célokra. Fontos, hogy alaposan mérjük fel a lehetőségeinket, és csak akkor válasszuk az egyiket vagy a másikat, ha biztosak vagyunk abban, hogy megfelelő számunkra.
És persze választhatjuk mindkettőt is. Lehet bankkártyánk és olyan kártyánk is, amin hitelkeret áll a rendelkezésünkre. Ha mindkettőt a rendeltetésének megfelelően használjuk, akkor az hozzájárulhat a mindennapjainkhoz.
Lehet két kártyánk is. Vagy több is.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
A hitelkártya maximálisan elérhető összege igazodik a rendszeres jövedelmünk nagyságához.
Ha többet keresünk, magasabb lesz a hitelkeretünk. A bankok a számlatörténetünket veszik
alapul és akár havi nettó keresetünk három-négyszeresét is biztosítják hitelként.
Igen, ez általában lehetséges, viszont nem ajánlott. Azért nem, mert így az esetek többségében
igen drágává válik a kölcsönünk.
A felhasznált hitelkeret törlesztésére a hitelező megszab egy limitet, amit türelmi időszaknak
hívunk. Ez az általában 30 napos elszámolási időszak után kezd el ketyegni. Ha ez alatt az idő
alatt (a türelmi időszak általában 15 nap) visszafizetjük az adósságot, akkor kamatmentes lesz
a hitelünk, ha nem, akkor a bank kamatot számol fel.
A hitelkártya esetében a visszafizetés kisebb elmaradása is súlyos dráguláshoz vezethet,
azonban van egy olyan szolgáltatás, amely mentsvár lehet szorult helyzetben. Ha hitelfedezeti
biztosítást kötünk, akkor nyugodtabbak lehetünk, mert a biztosító fizeti helyettünk a törlesztőt,
ha valamiért mi nem tudnánk. Persze a szolgáltatásnak ára van, így érdemes kiszámolni,
megéri-e egyáltalán igénybe venni a hitelkártya nyújtotta kölcsönt.
A hitelkártya használatával felhalmozott adósságot a türelmi időszak végéig kell törleszteni. Ha
ez csak részben sikerül, akkor a fennmaradó összegre a bank kamatot számol fel. Ha
egyáltalán nem fizetünk, akkor pluszban késedelmi díjjal is számolnunk kell.
A pénzvisszatérítés azt jelenti, hogy vásárlásaink után bizonyos, előre meghatározott
százalékot visszatérít a bank. Például: ha 20 000 ft értékben tankoltunk, és hitelkártyával
fizettünk, bizonyos konstrukciók erre 3 százalékos visszatérítést adnak, azaz a 20 000 ft 3
százalékát megspóroltuk. A pénzvisszatérítésnek általában van egy felső határa, tehát hiába
költünk többet, bizonyos összeg fölött nem kapunk újabb kedvezményt.
A hitelkártya kiválasztásánál döntő érv lehet a kártya éves díja. A választásban nagy segítséget nyújthat a hitelkártya kalkulátor. A legjobb lehet számunkra a költési szokásainknak megfelelő hitelkártya, hiszen akár 5 százalék visszatértést is kaphatunk a vásárlásaink után.
A hitelkártyát kibocsátó pénzintézet a fordulónapon egy egyenleget küld nekünk. Ebben szerepel majd, hogy milyen határidőig, minimum mekkora összeget kell visszafizetnünk. A minimum összeg az, amit mindenképpen be kell fizetnünk, de akár a teljes költésünket is visszafizethetjük, így ugyanis a költéseink kamatmentesek lesznek.
A hitelkártya-szerződésben meghatározott összeget költhetjük el hitelkártyával. A hitelkártya-keretünket a bank hitelminősítés után állapítja meg. Gyakran előfordul, hogy a keretünket később, akár évente megemeli a pénzintézet.
Kamatmentesen költhetünk a hitelkeretünkből, ha a szerződésben rögzített fordulónapig a teljes összeget visszafizetjük. Arra azonban figyelnünk kell, hogy a készpénzfelvétel már az első naptól kamatozik, így a kamatmentesség csak a vásárlásokra vonatkozik.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
A lakástakarék (LTP) felhasználható már akár üdülőre is. A jogszabályok szerint az LTP megtakarításokat már nem csak lakásvásárlásra vagy felújításra, hanem más ingatlan célokra, például üdülő vagy nyaraló vásárlására is lehet fordítani. Mutatjuk a részleteket!
2025 januárjától új lehetőséget kínálhat a fiataloknak a kamatmentes munkáshitel. Ez a hitel a 17 és 25 év közötti, szakképzettséggel rendelkező fiatalokat célozza meg, és célja, hogy támogassa a munkahelyi stabilitást, illetve a fiatalok otthoni életkezdését.
2025 januárjától ismét drágulhat a bankolás, mivel a pénzintézetek a törvényi változásoknak köszönhetően már közvetlenül átháríthatják a tranzakciós illetéket ügyfeleikre. A tranzakciós illeték egy olyan költség, amelyet a bankok minden pénzügyi művelet – például átutalások, készpénzfelvételek és egyéb banki tranzakciók – után fizetnek az állam felé.
A fenntarthatóság ma már nem csupán trend, hanem szükségszerűség, különösen az ingatlanpiacon. Ennek részeként egyre több pénzügyi intézmény kínál kedvező kamatozású „zöld” hitelt, amelyet kifejezetten energiahatékony ingatlanok finanszírozására szánnak. A CIB Bank, követve ezt az irányvonalat, jelenleg akár 6%-os kamattal kínál zöld hitelt, ami nemcsak környezetvédelmi szempontból előnyös, hanem hosszú távon jelentős megtakarításokat is biztosíthat a lakásvásárlóknak és felújítóknak. Mutatjuk, mi kell hozzá!