Ezt ajánljuk!

Fix Kamat személyi kölcsön
- Kedvezményes kamatozással elérhető
- Fix törlesztőrészlet, folyósítási díj nélkül
- A hitelösszeget szabadon felhasználhatja
- promóció -
Ezt ajánljuk!
Fix Kamat személyi kölcsön
- promóció -
Jó ajánlat!
Midi Plus Személyi Kölcsön
- promóció -
Tipp!
CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - AKTÍV250
- promóció -
Online igénylés!
K&H személyi kölcsön
- promóció -
Komfort kölcsön
- promóció -
Erste Most Személyi Kölcsön
- promóció -
MagNet Személyi kölcsön
- promóció -
Cetelem Személyi kölcsön
- promóció -
OTP Személyi kölcsön
- promóció -
Fapados Kölcsön
- promóció -
A szabad felhasználású hitelek piacán két fő típus létezik: a személyi kölcsön és a jelzálog alapú, szabadon felhasználható hitel. Mi a különbség köztük? A név árulkodó: az előbbinél nincs szükség fedezte (és önerőre sem), míg az utóbbnál mindezek kellenek. A részletek alább!
A személyi kölcsön egy olyan szabad felhasználású hitel, amelynél a kölcsönösszeg szabad felhasználása mellett az is nagy előny, hogy kevés a kötöttség. Nincs szükség fedezetre például, az igénylés egyszerű, a hitelbírálat pedig gyors, ha minden rendben van, hamar a számlánkra kerül az igényelt pénzösszeg. Sok tehát a pozitívum, de ez nem jelenti azt, hogy nem kell alaposnak lennünk a személyi kölcsön kiválasztásánál. Egyáltalán nem mindegy, hogy mekkora összeget veszünk fel és bár a célt nem kell igazolni (a hitelező felé), azért magunk felé érdemes előre meghatározni azt. Rengetegféle személyi kölcsön ajánlat akad, oldalunk segít összehasonlítani ezeket, így megkönnyíti a döntést.
Egy személyi kölcsön általában kisebb összegű, a felső határ 8 000 000 ft-10 000 000 ft szokott lenni, a minimum pedig néhány 100 000 ft, vagy akár ennél is kevesebb a hitel összege. A futamidő rugalmas, azaz választhatunk, hogy mennyi idő alatt szeretnénk törleszteni az adósságot, ez akár nyolc év is lehet, persze ennél rövidebb idő alatt is visszafizethetjük.
Szabadon felhasználható személyi kölcsönt igényelni nem bonyolult dolog, hiszen a személyazonosítás mellett a rendszeres jövedelmet kell igazolni, illetve munkáltatói igazolást kell bemutatni. Ezek beszerzése általában nem probléma, a hitelezők pedig villámgyorsan elvégzik a szokásos hitelbírálatot. Ezt követően pedig folyósítják is a kért összeget. Akár egy napon belül, ráadásul mindez ma már sok helyen online is elérhető.
A szabad felhasználású hitelek piaca igencsak bő, ami egyrészt jó, mert a hitelezők versenyeznek egymással, másfelől viszont nehézzé teszi a választást. Mi az, amire leginkább érdemes odafigyelni? Ahogyan más kölcsönök esetében, természetesen a szabad felhasználású hitelek között is meg kell vizsgálni, hogy az igénylés milyen járulékos költségekkel jár. A pénzintézetek a szokásos folyósítási és a számlavezetési díj mellett egyéb költségeket is felszámolhatnak az adósnak. Ha összehasonlítjuk egymással az ajánlatokat, kiderül, hogy melyik kedvezőbb, hol kapunk kedvezményeket. Az összehasonlításhoz használhatunk hitelkalkulátort, és érdemes a THM, azaz a teljes hiteldíj mutató értékéből kiindulni, bár az sem mutat meg mindent, de sokat elárul arról, hogy mekkora a hitel teljes díja .
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
A THM, azaz a Teljes Hiteldíj Mutató százalékos formában mutatja meg a kölcsön teljes díjának arányát a kölcsön teljes összegéhez képest. A THM-ből kiszámolható a hitel teljes díja, az az összeg, amelyet a tőketartozáson kívül ki kell fizetni a hitelezőnek. Ez az összeg a következőkből áll össze: kamat, díjak, kezelési költségek, illetve a plusz szolgáltatások díjai. Ugyanakkor több olyan, a kölcsön folyósításával nem közvetlenül összekapcsolható költség is akad, amelyet a THM nem tartalmaz.
Alapesetben nem, de ez szolgáltatója, illetve hitelterméke válogatja. Jelzálog alapú, szabad felhasználású hitelek esetében a KHR listán való szereplés kizáró ok, viszont a fedezet nélküli szabad felhasználású termék, a személyi kölcsön akár úgy is elérhető.
Első körben érdemes egyeztetni a hitelezővel ezzel kapcsolatban. Hiszen közösen akár megoldást is lehet találni a problémára. Az biztos, ha késünk a fizetéssel, számíthatunk a késedelmi kamat felszámolására. Amennyiben huzamosabb ideig nem tudunk eleget tenni a törlesztési kötelezettségnek, a hitelező felmondhatja a személyi kölcsön (vagy más hiteltermék) szerződést. Ebben az esetben az adósnak a teljes tartozást egy összegben kell kifizetnie. A szerződés rendelkezik arról, hogy mikor léphet életbe a szerződés felmondása.
A szabad felhasználású hitelek futamideje általában választható, azaz az igénylő dönti el, milyen módon szeretne törleszteni. Természetesen megadott keretek között, a maximális futamidő általában nyolc év szokott lenni, ami a személyi kölcsön piacát illeti.
A szabad felhasználású hitelek egyik fajtájánál, a személyi kölcsönöknél nincs szükség sem önerőre, sem ingatlan-, vagy bármilyen más fedezetre.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
A lakáshitel 2023-ban is a legnépszerűbb hitelek egyike. Ebben a cikkben leírjuk, hogy milyen feltételekkel lehet lakáshitelt igényelni, és milyen tudnivalók vannak. Ezeket jó ismerni, mielőtt lakáshitelt igényelünk. Meglepetések helyett: lakáshitel feltételek és tudnivalók egy helyen.
Az energetikai tanúsítványra ingatlan eladáskor van szükségünk. Vagy ha lakást bérelünk. De mire jó az energetikai tanúsítvány? Miért lehet rá szükségünk? És ami a legfontosabb: hogyan kérdezhetjük le az energetikai tanúsítványt ingyen? Utánajártunk.
Hitelfelvételnél az első kérdés, amit a bankok feltesznek: mekkora a jövedelem? A második kérdés: miből származik ez a jövedelem? Rendkívül fontos tudni, hogy milyen jövedelmet fogadnak el a bankok. És azt se felejtsük el, hogy ezt igazolni is kell majd. Mi utánajártunk, hogy milyen jövedelmet fogadnak el a bankok. Mutatjuk a részleteket.
A lakástakarék kínálat nem túl nagy. Mindössze két bank kínál jelenleg ilyen pénzügyi terméket. De melyiket válasszuk? Érdemes még lakástakarék szerződést kötni? Utánajártunk, és összehasonlítottuk a két ajánlatot. Mutatjuk, mit találtunk.